سبد خرید 0
ورود
عضویت
کد کالا SH0026
شیره خرما 900 گرمی 900 گرمی
  • زیرمحصول :
7,200 تومان

شیره خرما(عسل خرما)

شیره خرما يا Syrup عبارت است از مايع غليظي كه در نتيجه پرس كردن و حل شدن شيره و شربت آن در آب و عمل ديفوزيون بدست مي‌آيد. اين مايع تمامي خواص خرما را داراست و معمولاً بطور متوسط 50% بريكس در آن وجود دارد. ارزش غذائي بسيار بالاي خرما و فساد ناپذيري اين شيره، علت اصلي توليد اين ماده است.

شيره خرما يک غذای مقوی و خوش طعم است. از اين رو مصرف آن بصورت مستقيم در خانواده­ها عموميت دارد. شکل مصرف آن بصورت مستقيم، به همراه ساير لبنيات، نان، استفاده در چای و قهوه، پخت برخی غذاها، شيرين کردن برخی فرآورده­های خانگی مانند آب ميوه ­های خانگی، دسرها و موارد مشابه می ­باشد.

شیره‌ی خرما همان خواص خرما را دارد. که در پایین به بعضی از آن اشاره می کنیم

خوردن شیره خرما به تنهایی یا همراه با لبنیات از جمله شیر برای کوفتگی و خستگی مفرط ناشی از روزه گرفتن یا فعالیتهای سنگین بسیار مفید است.
خرما و شیره خرما در رفع خشونت افراد و آرامش روحی موثر است.
به علت دارا بودن موسیلاژ و مواد پکتیک ، آرام کننده سرفه می باشد.
جوشانده شیره خرما در شیر باعث سینه را نرم و از التهاب و امراض عفونی و ریزش مو جلوگیری کند .
از شیره خرما هم ماندهخرما به عنوان خون ساز یاد شده که برای افراد ضعیف المزاج بسیار مفید میباشد .
شیره خرما اسید اضافی معده را خنثی می کند.

شیره خرما به دو صورت سنتی وصنعتی تهیه می شود.

در تهیه شیره خرما به روش سنتی 15 درصد از کل خرما بصورت شیره در می آید ، اما در روش صنعتی این میزان تا 60 درصد قابل افزایش است.

در روش سنتی خرمای بدون هسته را در دیگ های سرباز می ریزند و به اندازه ی وزن خرما آب به آن اضافه می کنند.و پس از آن مخلوط حاصل را حرارت می دهند تا بجوشد و بعد آن را از صافی می گذران و بعد به باقیمانده آب اضافه می کنند.این عمل را یک تا دو بار تکرار می کنند و در آخر شیره گرفته شده را مجددآ حرارت می دهند تا خوب غیلظ شود.این روش بیشتر در خانواده های ساکن مناطق خرما خیر (جنوب کشور) متداول است.شیره خرما به دست امده از این روش دارای رنگی نیمه شفاف می باشد.

brand
brand
brand
brand
brand
brand

عضویت در خبرنامه

x

به منظور دریافت آخرین اخبار و محصولات جدید در خبرنامه عضو شوید