image
بی نهــایتی از برتــرین ها

کد کالا
SH0028
660
عرق بید یک لیتری
  • زیرمحصول :
قیمت محصول 5,000 تومان


معرفی محصول


ویژگی های عرق بید شیر رضا
برای بیان ویژگی های عرق بید شیر رضا باید گفت بید درختی است زیبا، از تیره بید که در نواحی معتدل و مرطوب می روید و دارای سایه ای است مطبوع و خواب آور. اطباء سنتی از پوست و شکوفه های این درخت عرقی تهیه می کرده اند که جهت معالجه تب های گرم مزاج و ورم کبد و ورم مجاری صفراوی و یرقان و بعضی از تب های نوبه ای و ورم طحال و ورم مجاری دفع ادرار و معالجه خفقان های گرم مزاج بکار برده می شده است. بسیار مفتخریم که عرق این گیاه شگفت انگیز را در قالب یکی از برترین برندهای محصولات خوراکی یعنی شیر رضا برای شما به ارمغان آورده ایم. کارخانجات شیر رضا با دستگاه هایی کاملا پیشرفته و به روز عرق این گیاه را تهیه می کنند بدون اینکه ذره ای از خواص ارزشمند آن از بین برود.
برخی خواص عرق بید شیررضا و گیاه بید
1- طبع آن سرد و تر است.
2- برای درمان سردرد، برگ تازه درخت بید را کوبیده و ضماد آن را مانند حنا بر سر بگذارید اگر در دسترس نبود با عرق بید سر را بشوئید.
3- برای سردردهایی که علت نامعلومی دارند عرق بید و عرق کاسنی از هر کدام ۱۵۰ گرم و فرنجمشک، تخم شربتی، تخم بالنگو از هر کدام ۵ گرم را شربت درست کنید روزی ۳ استکان میل شود.
4- برای از بین بردن بوی دهان و عفونت آن پوکه درخت بید (فوت فوته) را سائیده صبح و شب دهان را مسواک بزنید.
5- برای از بین بردن جوش دهان و زبان جوهر تواشیر را با عرق بید حل نموده روزی ۳ مرتبه دهان را غرغره و مزمزه کنید.

6-برای از بین بردن شقاق سر پستان که در اثر جمع شدن شیر در پستان و ندوشیدن آن بوجود می‌آید پوکه درخت بید را سائیده با سرکه مخلوط نموده به صورت ضماد در محل قرار دهید.
7- برای درمان تبی که هر ۳ روز یک بار بیمار می‌گیرد و رنجور و زرد و ناتوان می‌شود پوست بید، پوست گنه‌گنه، ریشه کاسنی از هر کدام ۲۰ گرم را مخلوط نموده هر روز ۶ گرم در یک لیوان آب جوشانده به مدت ۲۱ روز میل شود.
8- برای درمان باد سرخ (بیماری خطرناکی است که از طریق گاو و شیر نجوشیده آن به انسان منتقل می‌شود و این بیماری واگیر و مُسری است که نشانه آن ابتدا در یک نقطه بدن خارش ایجاد می‌شود سپس قرمز می‌گردد کم‌کم قرمزی رشد کرده و مانند بادکنک باد می‌شود و سپس تاول می‌ترکد و زردابه بیرون می‌آید) برگ درخت را کوبیده آب آن را بر موضع بمالید.
9- عرق بید تب‌بر است و برای سرماخوردگی‌ها می‌توان روزی ۲ استکان عرق بید نوشید.
10- برای بازشدن مجاری ادرار که در اثر حرارت و گرم مزاجی باشد نیم گرم برگ بید را در آب جوشانده بیمار در آن بنشیند.
11- برای رفع حساسیت بینی و عطسه با عرق بید استنشاق کنید.
12- برای بزرگ شدن پستان‌ها برگ بید، برگ بید انجیر را کوبیده به صورت ضماد بگذارید.
13- برای درمان سردرد ضماد کوبیده برگ بید را روی پیشانی قرار دهید.
14- برای درمان مالاریا پوست بید، پوست گنه‌گنه، ریشه کاسنی، خارخسک از هر کدام ۳ گرم را در ۵۰۰ سی‌سی آب جوشانده صبح، ظهر و عصر یک لیوان به مدت یک هفته میل شود.

نظرات
  • نظر یا پرسش خود را مطرح کنید...
  • محصولات مرتبط